Çfarë parashikon ligji, deri në sa vite rrezikon shoferi që shoi familjen Gushi?

Igli Madani, drejtuesi i mjetit luksoz tip ‘Audi’, sipas ligjit rrezikon të dënohet nga 5-20 vite bu rg....

Ungheria pianifica una nuova città a partire da zero, con un costo di 1...

L'Ungheria sta progettando di creare una città fornita solo di "energia verde" che includa appartamenti e opportunità...

“Mos se është shtatzënë”. Prindërit e Sabrinës zbulojnë detaje tronditëse: E mora me të...

Mamaja e 23-vjeçares, Sabrina Bengaj ka dalë sot para mediave dhe ka rrëfyer detaje shokuese mbi vrasjen e...

Po shtoni peshë? Nutricionistja italiane jep keshillat si të qëndroni në formë gjatë karantinës

Nutricionistja e njohur italiane Deborah Tognozzi, ka dhene disa këshilla per njerëzit që ndodhen në karantinë për mënyrën...

Ky shtet i BE sapo hapi kufijtë për shqiptarët, mjafton vetëm tamponi i Covid

Do të lejojhen turistët nga Serbia, Maqedonia e Veriut, Shqipëria, Kosova, Bosnja, Mali i Zi, Moldavia, Izraeli dhe...

Albania, le vendette di sangue della dura legge del Kanun

La legge del taglione. Le vendette di sangue della dura legge del Kanun: viaggio nell’infanzia tradita dei bambini di Scutari “Se...

E trishtë në Itali, dy motra humbin jetën, ja cfare dyshohet

Një ngjarje e dhimbshme është shënuar së fundmi në Itali. Mediat fqinje shkruajnë se dy motra rreth 50...

Diario d’Albania. Elbasan, l’antica Skampa degli Illiri

Nell’interno del Paese in pieno fermento, fra tolleranza religiosa e nuove politiche sociali. Si scopre una città dalla storia antica...

Zv.ministri italian përlotet live kur zbulon lidhjen me dy mjekët shqiptarë: Nuk do ta...

Edhe pse vetë në veshtiresi, Shqipëria ka ndihmuar Italinë fqinje duke dërguar 30 mjekë dhe infermierë.  

Kane 39 vite diferencë, dhe janë më të lumtur se kurrë, moderatori shqiptar 67...

Ezio Greggio dhe Romina Pierdomenico, pavarësisht 39 viteve diferencë, janë më të lumtur se kurrë dhe marrëdhënia e...

Me te vizituar