“Gjysmën e parë e kaluam”/ Mjeku Pipero: Përgatituni për pjesën tjetër kur..

Kur përfundon kjo situatë e shkaktuar nga koronavirusi dhe si do të evolojë procesi i zbutjes së masave?

Lajm i mirë nga Greqia, përfitojne mijera shqiptare

Shteti grek pritet që të prezantojë nje tjetër paketë ndihme financiare për qytetarët e saj, për shkak të...

Greqia zihet ngushtë, kërkon marrëveshje me Shqipërinë: Të hapet kufiri për punëtorët sezonalë

Ministri grek i bujqësisë Makis Vorodhis, tha se Athina është e shqetësuar lidhur me situatën e krijuar mbas...

4 shtete e BE qe i rikthehen normalitetit, hapen shkollat dhe kopshtet, ja si...

Shteti i Çekise, Austrise, Danimarkes dhe Norvegjise janë 4 shtetet evropiane te BE të cilat do të hapen...

Po shtoni peshë? Nutricionistja italiane jep keshillat si të qëndroni në formë gjatë karantinës

Nutricionistja e njohur italiane Deborah Tognozzi, ka dhene disa këshilla per njerëzit që ndodhen në karantinë për mënyrën...

Koronavirus, vjen lajmi i fundit nga Italia. Drite ne fund te tunelit

Gjate konferencës për shtyp, kreu i Eergjences Civile Angelo Borrelli, si cdo dite ne oren 18:00 ka bere...

“Tani kam lindur për së dyti”, 66-vjecari nga Fieri tregon historine e tij se...

Një burrë nga Fieri ne moshen 66-vjeçare, ka fituar betejën me koronavirusin duke e çuar në 76 numrin...

Nena 29 vjecare ja si ia del per t’i vene ne gjume keto dite

Ajlin Alfredaj eshte nje nene 29 vjecare me plot 7 femije. Ajo ishte e ftuar ne “Ftesë në...

Masat sollen sukses, ky është vendi i parë që ia doli te mposhti koronavirusin

Si shume shtete te tjera në botë, edhe Danimarka mori masa te menjëhershme kundër pandemisë globale duke bërë...

Zv.ministri italian përlotet live kur zbulon lidhjen me dy mjekët shqiptarë: Nuk do ta...

Edhe pse vetë në veshtiresi, Shqipëria ka ndihmuar Italinë fqinje duke dërguar 30 mjekë dhe infermierë.