Shpresë e madhe nga Amerika për ilaçin kundër Koronavirusit, ka dhënë rezultat

Ndërsa shtohet numri i ersonve te prekur, një lloj shprese shihet tek përdorimi i ilaçeve ekzistuese për të...

Këngëtari i njohur s’i mban dot lotët: Jam 100% i bindur që kam qenë...

Kengetari Sam Smith tregon i përlotur se me shumë mundësi ai ka qenë i infektuar. Ai është 100%...

Televizioni amerikan nxjerr provat: Koronavirusi doli nga laboratori i Wuhanit, qëllimi i Kinës ishte..

Televizioni i njohur ne SHBA, Fox News në një artikull që e konsideron ekskluziv, shkruan se ka besim...

Nazime Visha e martuar në Bullgari, bëhet nënë e një vajze (VIDEO)

Nazime Visha para 7 vitesh, bë kryefajë e mediave dhe e opinionit publik. Kur kanë...

Media gjermane shkrim për kryeministrin shqiptar: Rama Mister Corona!

Portali gjerman, Die Tageszeitung (TAZ) i ka kushtuar një artikull Shqipërisë dhe kryeministrit Edi Rama, në lidhje me...

Doktor Pipero tregon arsyen: Pse njerëzit janë më të sigurt në fshat

Në përballjen me koronavirusin, fshati është me i privilegjuar se qyteti për faktin se ka më pak jetë...

“Gjysmën e parë e kaluam”/ Mjeku Pipero: Përgatituni për pjesën tjetër kur..

Kur përfundon kjo situatë e shkaktuar nga koronavirusi dhe si do të evolojë procesi i zbutjes së masave?

Lajm i mirë nga Greqia, përfitojne mijera shqiptare

Shteti grek pritet që të prezantojë nje tjetër paketë ndihme financiare për qytetarët e saj, për shkak të...

Greqia zihet ngushtë, kërkon marrëveshje me Shqipërinë: Të hapet kufiri për punëtorët sezonalë

Ministri grek i bujqësisë Makis Vorodhis, tha se Athina është e shqetësuar lidhur me situatën e krijuar mbas...

4 shtete e BE qe i rikthehen normalitetit, hapen shkollat dhe kopshtet, ja si...

Shteti i Çekise, Austrise, Danimarkes dhe Norvegjise janë 4 shtetet evropiane te BE të cilat do të hapen...