Vala e dyte e paperbalueshme, ky shteti i madh i BE drejt karantines

Shqetesimi per mosperballimin e Coronavirusit po rritet përsëri ne te gjithe boten. Ne spanje rastet pozitive te reja...

Nje super lajm për Shqipërinë dhe gjthe botën… o sa lajm i mrekullueshem, Mjeku...

Një lajm teper i mirë është dhënë dje nga mjeku i njohut epidemiolog, Ilir Alimehmeti. Përmes një postimi...

Ky shtet i BE sapo hapi kufijtë për shqiptarët, mjafton vetëm tamponi i Covid

Do të lejojhen turistët nga Serbia, Maqedonia e Veriut, Shqipëria, Kosova, Bosnja, Mali i Zi, Moldavia, Izraeli dhe...

Coronavirus në Spanjë: Pas Frances dhe Britanisë së Madhe, Gjermania i mbyll dyert Spanjes

Pas Francës dhe Britanisë së Madhe, Gjermania gjithashtu këshillon kundër qytetarëve të saj të largohen për në Spanjë...

Moody’s per Shqiperine – Ekonomia do të bjerë me 1.5% këtë vit, efekti do...

Ekonomia shqiptare do të bjerë me një normë prej 1.5% këtë vit, thotë agjencia e vlerësimit të kredisë...

Zogjtë Flamingo rozë të Shqipërisë lulëzojnë nën bllokimin e vendit

Me turistët vendas, anijet e ankoruara dhe fabrikat e heshtura nën bllokadën koronavirus, flamingot rozë të Shqipërisë dhe...

Kalabria rihap bare dhe restorante me tavolina në natyrë Qeveria kundër ordinancës

Në masë unike në panoramën kombëtare në funksion të rifillimit të aktiviteteve dhe e cila - shpjegon Presidenti...

Ilary Blasi në festë, shiko ditëlindjen me Totti në karantinë

Dhurata më e madhe … për Ilary Blasi në ditëlindjen e saj të 39-të është familja. Bashkëshorti i...

Gjendet në detin Jon Helikopteri kanadez i NATO-s

Në Detin Jon u gjetën mbetje nga helikopteri i Forcës Ajrore Kanadeze, i cili u zhduk të mërkurën...

OBSH: “Zhvillime pozitive në Itali” | Falë bllokimit, një rënie rekord në emetimet C02

"Situata mbetet ende serioze, por falë distancës ne shohim një ulje të rasteve të reja, ne monitorojmë këto...