“Tani kam lindur për së dyti”, 66-vjecari nga Fieri tregon historine e tij se si shpetoi nga koronavirusi

619
0

Një burrë nga Fieri ne moshen 66-vjeçare, ka fituar betejën me koronavirusin duke e çuar në 76 numrin total të të shëruarve në vendin tonë.

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka ndarë mesazhin e pacientit të shëruar që doli sot nga spitali i Infektivit.

“Më duket sikur kam lindur për së dyti”, thotë Kastrioti që do ti bashkohet familjes pas 21 ditësh qëndrimi në spital.

Në fjalën e tij, falenderoi mjekët dhe stafin shëndetësor që e ndihmuan të fitojë betejën e Covid-19.

66-vjeçari kishte sëmundje shoqëruse, vuante nga diabeti, hipertensioni dhe kishte gjendje post infarkti të miokardit.

View Post