Pas nderprerjes se fluturimeve, Aeroporti i Rinasit ben njoftimin e fundit

404
0

Aeroporti i Rinasit njoftoi gjate oreve te kaluara per mbyllje te pistes se fluturimit si dhe devijim te disa fluturimeve per shkak te reshjeve te debores.

Dy fluturime te linjes Air Albania qe niseshin nga Verona dhe Bolonja me destinacion TIranen, u detyruan të zbresin në Bari mbremjen e djeshme.

Para pak minutash TIA ka njoftuar se gjithcka do te vijoje normalisht.

📌

Përditësim 3

Njoftojmë se kanë rifilluar fluturimet.📌Pasagjerët e fluturimeve të sotme janë të lutur të informohen se do të ketë vonesa gjatë ditës për shkak të motit të rënduar. Për më tepër vizitoni faqen zyrtare të TIA-, në kohë reale, për fluturimet dhe lidhuni me kompaninë ajrore për detaje të mëtejshme.Faleminderit për bashkëpunimin, Tirana International Airport