Gruaja e ‘Sulejmanit te Madherishem’ feston pervjetorin, ja sa vjece mbush aktorja e bukur...

Aktorja turke qe eshte shume e dashur edhe per publikun shqiptar, Berguzar Korel ka festuar ditëlindjen duke mbushur...

Prisnim hapjen e kufinjve, BE merr vendimin e papritur

Shqetësimi ne rritje mbi përhapjen e varianteve të reja të koronavirusit, detyron Bashkimin Europian të shtrëngojë masat e...

Urdhri i ri i Joe Biden “mbërrin” në vendin tone, Aeroporti i Rinasit jep...

President i ri i SHBA, Joe Biden vetëm një ditë pasi mori detyrën, urdhëroi që të gjithë pasagjerët...

OKB jep lajmin e keq, Shqipëria drejt zhdukjes, nuk do ta besoni sa do...

Shqipëria është vendi që do të ketë tkurrjen më të madhe të popullsisë në botë deri në fund...

“Ishte me shpejtësi, makina del nga rruga dhe..”, zbulohet aksidenti ku u përfshi Edi...

Në emisionin “Fol me mua”, Presidentja e Federatës së Motoçiklizmit Julinda Dhame tregoi një nga momentet e vështira...

Pasaportë vaksinimi për të udhëtuar? Ministrja: Dokumenti do të merret tek portali e-Albania

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu tregoi se personat që do të vaksinohen kundër Covid-19, do të marrin një...

Gazetarja ia plas në fytyrë Ministres: Në spital shkoj me 5 mijë leksha e...

E ftuar në Opinion, gazetarja Jonida Shehu rrëfeu një eksperiencë të familjarëve të saj në spital.

Refuzuan te merrnin vaksinen e COVID-19, pushohen nga puna 7 infermierë

Punonin në strukturën që mundësonte shërbimin mjekësor në shtëpitë e të moshuarve në Dessau, një qytet lindor i...

“Dua të dhuroj 985.000 euro”, Kujdes! Mashtrimi qe po perhapet me shpejtesi ne vendin...

"Dua të dhuroj 985.000 euro. Emri im është zonjë Viviane. Unë nuk mund të jetoj gjatë në këtë...

Rama jep lajmin e shumëpritur: Ja cfare ndodh NESËR ne Shqiperi

Kreu i qeverise Edi Rama thotë se vaksinimi kundër koronavirusit do të nisë ditën e nesërme.