Në ditën e fundit të Alitalia, stjuardesa emocionohet

Sonte, me fluturimin e fundit, Cagliari-Roma, fundi "i trishtuar" i një historie që përfshin mbi 70 vjet....

Tërmet i fuqishëm, lëkundjet zgjasin më shumë se 20 sekonda

Një tërmeti i fuqishëm, me magnitudë 6,4 i shkallës rihter është regjistruar, këtë të martë, në ishullin grek...

Sherri masiv në Tiranë/ Momenti kur gazetarit i gjuajne me karrige e grushte: Jam...

Një sherr masiv ka ndodhur pranë shkollës "Çajupi" në Tiranë, ku janë përfshirë disa persona dhe ndërkohë një...

E fundit/ Milano, rrëzohet aeroplani turistik: vd esin personat në bord (Video)

Një aeroplan turistik që niset nga Linate dhe shkon në Olbia, Sardenjë, me tetë persona në bord, u...

New York Times: ‘Gryka e thellë’ në 60 Minuta do të akuzojë Facebook -un...

Një drejtues i lartë i Facebook njoftoi në një shkresë të brendshme se sot "informatori misterioz" për të...

Rreth 400 emigrantë zbarkuan në Lampedusa orët e fundit

Janë rreth 400 emigrantë të cilët, në bordin e 14 anijeve të vogla, zbarkuan në Lampedusa midis natës...

Tronditet vendi/ Burri v ret 18-vjeçaren shqiptare bashkë me gjyshen në shtëpinë e te...

Një vajzë shqiptare vetëm 18 vjeç e quajtur Shejla Bakija është qelluar per vde kje nga bashkëshorti i...

E rende/ Hedhja nga pallati, si humbën jetën në pak minuta ganezja dhe shqiptari...

Zbardhet gjithë dinamika e ngjarjes në rrugën “Pjetër Budi” në Tiranë. Mësohet se 31-vjeçarja është ganeze me pasaportë...

Gjendet e pajetë gruaja pranë kazanëve të rakisë nëna e peshngritësit të njohur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Himarë, pasi një e moshuar është gjetur e pajetë.

Nëna tërheq trupin e pajetë të Aldi Ramës, do të kujdeset edhe për ceremoninë...

Trupi i pajetë i Aldi Ramës është tërhequr nga morgu në Tiranë. 21-vjeçari i cili qelloi nënkomisarin Saimir...