Kursi i kembimit/ Bie ndjeshëm Dollari, ja cfare ndodhi me Euron dhe monedhat e tjera

864
0

Diten e sotme monedha euro eshte rritur 0.2 pikë në raport me ditën e djeshme duke u blerë këtë mëngjes me 123.7 lekë dhe duke u shitur me 124.2 lekë.

Paundi britanik shenoi rritje të ndjeshme prej 0.7 pikë nga dita e djeshme duke u blerë sot me 135.7 lekë dhe shitur me 136.7 lekë sipas kursit të këmbimit lokal.

Dollari amerikan sipas tregut vendas ka pësuar një rënie prej të lehtë të vlerës krahasuar me një ditë më parë duke u blerë sot me 105.7 lekë dhe shitur me 106.4 lekë.

Franga zvicerane ka shenuar rritje këtë të martë pasi ka fituar 0.2 pikë në raport me dje duke u blerë sot me 114 lekë dhe shitur me 114.9 lekë.