E fundit/ Nderron jete në spitalin e Traumës 21 vjecari Aldi Rama

343
0

Aldi Rama ka ndërruar jetë në spitalin e Traumës disa orë pasi qëlloi veten në Lezhë. Ai qelloi policin Saimir Hoxha dhe për 4 orë u arratis dhe i fshihej Policisë

Ai në fund qëlloi veten dhe u transportua në Tiranë me pl agë të mëdha në kokë dhe i intubuar.

Ditën e djeshme në Kune-Vain, tre policë shkuan për të asgjesuar një parcelë me 110 bimë ka nabisi. Në kthim ata u ndeshën me një automjet të ndaluar. Nënkomisari Saimir Hoxha i kërkoi dokumentet 21-vjeçarit Aldi Rama, por ky i fundit refuzoi dhe e qëlloi .

Polici ndërroi jetë rrugës për në spital, kurse Rama mori automjetin dhe u largua me shpejtësi duke rrezikuar edhe jetën edhe të dy kolegëve të tjerë të Hoxhës.