E fundit/ Milano, rrëzohet aeroplani turistik: vd esin personat në bord (Video)

406
0

Një aeroplan turistik që niset nga Linate dhe shkon në Olbia, Sardenjë, me tetë persona në bord, u rrëzua këtë mëngjes në San Donato Milanese, pranë stacionit të metrosë. Piloti, bashkëpiloti dhe gjashtë pasagjerë humben jeten në aksident, raportoi Areu.

Mes personave qe humben jeten edhe një fëmijë. “Identifikimi i tyre po behet ne keto momente”, njoftoi gjithashtu Agjencia për Emergjencat dhe Emergjencat, ndërsa “për momentin nuk ka persona të tjerë të përfshirë në ngjarje”.