Pas dates 1 tetor, kafen në lokale do ta pini jo vetëm në distancë,...

Pas 1 tetorit, kafen, drekën apo darkën mund ta merrni në ambientet e mbyllura të lokaleve. Komiteti teknik...

Kursi i kembimit/ Bie ndjeshëm Dollari, ja cfare ndodhi me Euron dhe monedhat e...

Diten e sotme monedha euro eshte rritur 0.2 pikë në raport me ditën e djeshme duke u blerë...

Toka nuk po gjen qetesi as mbremjen e sotme. Lekundet nje tjeter qytet..

Mbi 10 lekundje jane regjistruar gjate 24 oreve te fundit në vendin tonë. Sipas EMSC, termeti i fundit...

Lajmi i mrekullueshëm per vendin tone, ja ç’ka ndodhur sot me përballjen me koronavirusin

Një lajm shume i mirë ka ardhur sot nga kryeqyteti. Mësohet se 100 persona e kanë fituar be...

Vala e dyte e paperbalueshme, ky shteti i madh i BE drejt karantines

Shqetesimi per mosperballimin e Coronavirusit po rritet përsëri ne te gjithe boten. Ne spanje rastet pozitive te reja...

Nje super lajm për Shqipërinë dhe gjthe botën… o sa lajm i mrekullueshem, Mjeku...

Një lajm teper i mirë është dhënë dje nga mjeku i njohut epidemiolog, Ilir Alimehmeti. Përmes një postimi...

Ky shtet i BE sapo hapi kufijtë për shqiptarët, mjafton vetëm tamponi i Covid

Do të lejojhen turistët nga Serbia, Maqedonia e Veriut, Shqipëria, Kosova, Bosnja, Mali i Zi, Moldavia, Izraeli dhe...

Coronavirus në Spanjë: Pas Frances dhe Britanisë së Madhe, Gjermania i mbyll dyert Spanjes

Pas Francës dhe Britanisë së Madhe, Gjermania gjithashtu këshillon kundër qytetarëve të saj të largohen për në Spanjë...

Moody’s per Shqiperine – Ekonomia do të bjerë me 1.5% këtë vit, efekti do...

Ekonomia shqiptare do të bjerë me një normë prej 1.5% këtë vit, thotë agjencia e vlerësimit të kredisë...

Zogjtë Flamingo rozë të Shqipërisë lulëzojnë nën bllokimin e vendit

Me turistët vendas, anijet e ankoruara dhe fabrikat e heshtura nën bllokadën koronavirus, flamingot rozë të Shqipërisë dhe...

Don't Miss