Aktori i njohur në gjendje të r.ëndë shëndetësore

322
0

Gjatë xhirimeve të “Indiana Jones 5”, në provat për një skenë l.ufte aktori i njohur, Harrison Ford pësoi një dëmtim në shpatull.

Sipas deklaratës së produksionit rreth një javë më parë, aktori duhet të shkëputej deri në një moment të caktuar, ndërkohë, regjisori James Mangold do të vazhdojë të xhirojë pa Ford. Së fundmi burime për “The Sun”, kanë bërë të ditur se aktori është dëmtuar më rëndë nga sa u mendua fillimisht dhe për këtë arsye filmi do të ndalojë xhirimet për të paktën tre muaj, pasi ai do të kryejë një ndërhyrje kirurgjikale në shpatull.

Sipas këtyre burimeve, gjendja e aktorit nuk është aspak serioze.