Tifozët anglez ‘hakmerren’ per humbjen, rrahin italianët që ishin në Wembley (VIDEO)

217
0

Humbja e mbremshme në finalen e kampionatit europian në favor të Italisë është përjetuar keq nga disa tifozë anglez. Për këtë arsye ata kanë gjetur mënyrën për t’u ‘hakmarrë’, duke bërë gjeste që nuk i shkojnë për shkak një vendi të tillë.

Disa tifozë anglez janë mbledhur në dalje të një portë të stadiumit Ëembley dhe së bashku rrahin çdo tifoz italian që del prej aty. Edhe forcat e sigurisë e kanë patur të pamundur të ndërhyjnë në kohë dhe për këtë arsye është tentuar që italianët të rifuten në stadium derisa situata të qetësohet.